9 września 2022

W pierwszy wrześniowy weekend zgromadziliśmy się na rekolekcjach ZAK w przepięknych okolicznościach przyrody – w ośrodku pallotyńskim Jeziorna Osada położonym niedaleko Malborka, gdzie przyjął i ugościł nas ks. Wojciech Świderski SAC.

Rekolekcje „W promieniach Miłosierdzia” poprowadził ks. Mariusz Marszałek SAC, a uczestniczyli w nich członkowie wspólnot ZAK z Gdańska, Otwocka, Chojnic i Starogardu Gdańskiego oraz sympatycy Zjednoczenia.

 Ksiądz Mariusz w ciekawy i oryginalny sposób przedstawił symbolikę obrazu Jezusa Miłosiernego i historię jego powstania nawiązując do „Dzienniczka” siostry Faustyny, a także wskazał na źródła Bożego miłosierdzia sięgając do Starego i Nowego Testamentu.

Pasja z jaką opowiadał o Bożym Miłosierdziu wywołała w niejednym z nas chęć zgłębienia tajemnicy kultu Bożego Miłosierdzia.

W Jeziornej Osadzie spędziliśmy dobry czas na modlitwie osobistej i wspólnotowej podczas Eucharystii, przed Najświętszym Sakramentem i w czasie drogi krzyżowej wiodącej wokół jeziora. Był to także czas odnawiania i nawiązywania nowych relacji, czas wieczornych integracji i dzielenia się sobą i swoimi doświadczeniami.

 

Gosia i Medard

Starogard Gdański