19 stycznia 2022

Pragniemy jako Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego wspomóc budowę przedszkola w Kamerunie naszych Sióstr.Pallotynek. Zamieszczamy zdjęcia i list s.Weroniki z prośbą o pomoc.
Kochani Dobrodzieje i Przyjaciele Misji!
Pragnę pozdrowić Was z Kamerunu.Jestem siostrą Pallotynką, misjonarką od 36 lat. To Pan Bóg tak sprawił, że moje życie misyjne jest ubogacone posługą w Rwandzie, w Kongo Demokratycznym, a od 16 lat jestem w Kamerunie. Jako siostry Pallotynki posługujemy na pięciu placówkach i w rożnej formie. Wszędzie nie brak ludzi, młodzieży i dzieci biednych, potrzebujących pomocy. W ciągu tych 16 lat dane mi było doświadczyć tych przeróżnych form posługi:
Prowadzenie szkoły na Wschodzie, praca z młodzieżą, Adopcja Serca, prowadzenie katechumenatu i formacja katechistów na północnym-zachodzie i w centrum Kamerunu, formacja młodych dziewcząt interesujących się życiem zakonnym. Od kilku lat w naszych szeregach mamy siostry Kamerunki, a od zeszłego roku nawet dwie po Wiecznych ślubach. Dwa lata temu udało nam się zakupić na obrzeżach Yaoundé – stolicy kraju teren z niewykończonym domem w budowie. Za to wszystko dziękujemy Bogu, bo to jest ogromny Jego dar. To po to było naszą troską posiadanie tego terenu, by MÓC wybudować dla tego środowiska najpierw przedszkole katolickie a potem, jeśli sił starczy i będą fundusze, to także szkołę podstawową. Za realizację tego projektu Przełożeni powierzyli mi odpowiedzialność. Całość projektu jest bardzo kosztowna, gdyż sięga 320 tys. Euro. Rozpoczęłyśmy prace w listopadzie 2021 r., zebrałyśmy już połowę funduszy i jesteśmy aktualnie przy kończeniu fundamentów. Za kilka dni ruszymy z murami. Naszym ogromnym pragnieniem i potrzebą naszego środowiska jest otwarcie Przedszkola w tym roku 2022, na początku września i przyjęcie dzieci, które już na to czekają. By było ciekawiej to powiem Wam, że wszyscy nasi sąsiedzi mówią, że ich dziecko będzie jako pierwsze zapisane. Pisząc, przychodzę do Was z ogromną prośbą: Kochani Przyjaciele Misji, pomóżcie nam wybudować to Przedszkole, tak bardzo potrzebne i oczekiwane! Modlę się za Was, aby Bóg wam stokrotnie wynagrodził. Duże wsparcie otrzymałyśmy z Caritas Polska, ale to nie wystarczy, również z innych źródeł, ale to jeszcze za mało, potrzebna jest Wasza cegiełka, którą można przekazać na konto Centrum Misyjnego Sióstr Pallotynek przy ul. Wojciechowskiego 12 w Warszawie
konto misyjne – Afryka – w PLN
56 1240 6218 1111 0000 4618 4036
konto w walucie EURO
73 1240 6218 1978 0010 5383 6714
Z darem modlitwy, s. Weronika Sakowska Pallotynka z Kamerunu