3 lipca 2024

Moi Mili! 🙂

Często słyszy się o wypaleniu w kontekście życia zawodowego. A czy zastanawialiście się nad wypaleniem w kontekście życia apostolskiego?

✍️ „Muszę wyznać, że utożsamiam się z tymi dwoma uczniami! Rozpoznaję siebie w tych opisach: są chwile, kiedy pragnienie wydaje się zanikać, a witalność maleje. Przeżyłem chwile mniej lub bardziej intensywnej prostracji, doświadczyłem braku zainteresowania i ducha, utraty radości życia, pragnienia, by rano nie wstawać z łóżka. Nauczyłem się z tych doświadczeń, że zakwaszenie duszpasterskie nie jest od razu paraliżujące: może cicho zadomowić się w moim życiu: życie płynie, zobowiązania są wypełniane, ale w głębi duszy czuję się odłączony, wciągam się w wypełnianie moich obowiązków i planu, bez celu, bez głębszej animacji.

W lipcu zapraszamy Was do refleksji nad bardzo ciekawym tekstem autorstwa Mons. Julio Endi Akamine SAC, zatytułowanego: „Chrystus wychowuje swoich uczniów do służby misyjnej.” Całość znajdziecie pod tym linkiem: Być Apostołem dzisiaj.

Życzymy Wam przyjemnego czytania, najlepiej w towarzystwie pysznej gorącej herbaty ☕ ewentualnie kawy lub ziółek 🫖. No dobrze… w  takie upały może jednak chłodna szklanka wody będzie lepsza. 😉 Błogosławionego dnia!

 

AIDG ! ❤️
Redakcja