18 grudnia 2023

Kochani Bracia i Siostry na pallotyńskiej drodze,

dziękujemy Bogu za łaskę spotkań w 2023 roku podczas naszych rekolekcji i dni skupienia. Spotkania te umacniają nasze zjednoczenie z Chrystusem i wzajemną miłość, nasze zjednoczenie na modlitwie w duchu Wieczernika Królowej Apostołów, nasze otwieranie się na działanie Ducha Św. i zjednoczenie w apostolstwie.

Oprócz comiesięcznych spotkań we wspólnotach lokalnych Królowej Apostołów, przeżyliśmy rekolekcje rejonowe w Wadowicach, w Smolanach k. Suwałk, w Skrzatuszu k. Wałcza, w Lutomiersku k. Łodzi. Podczas rekolekcji w Skrzatuszu jednoczyliśmy się w modlitwie z uczestnikami pielgrzymki Żywego Różańca z diecezji koszalińskiej pod przewodnictwem biskupa Edwarda Dajczaka. Najwięcej osób z różnych stron Polski uczestniczyło w 10-dniowych rekolekcjach w Mrzeżynie / nad Bałtykiem/ oraz w 5-dniowych rekolekcjach pielgrzymkowych w Gdańsku, podczas których nawiedziliśmy sanktuaria maryjne w Gdańsku, w Wejherowie, w Swarzewie, Sianowie, Trąbkach Wielkich i Kościerzynie, sanktuarium męczenników w Piaśnicy oraz sanktuaria św. Wojciecha w Gdańsku i Gorzędzieju, jak również sanktuarium św. Doroty w Mątwach.

Cieszę się, że uczestnicy rekolekcji pielgrzymkowych pragną nawiedzać sanktuaria, które są pomnikami historii Polski i Kościoła w Polsce. Dlatego chętnie te rekolekcje organizuję już ponad 25 lat w różnych rejonach Polski, jak również Litwy, Łotwy, Białorusi i Słowacji. To pielgrzymowanie bardzo często jest ucztą duchową. Uczestnicy tych rekolekcji dzielą się swoimi przeżyciami podczas spotkań w lokalnych wspólnotach. Przesyłam w załącznikach zdjęcia uczestników niektórych rekolekcji.

Bogu niech będą dzięki za te spotkania, które coraz bardziej nas jednoczą. Miłość Chrystusa przynagla nas.

 

ks. Stanisław Rudziński SAC

 


V 2023 - Skrzatus

V 2023 – Skrzatus

V 2023 - Skrzatus

V 2023 – Skrzatus

VI 2023 - Mrzeżyno

VI 2023 – Mrzeżyno

VII 2023 - Lutomiersk

VII 2023 – Lutomiersk

VII 2023 - Gdańsk

VII 2023 – Gdańsk

IX 2023 - Sosnowiec

IX 2023 – Sosnowiec

XII 2023 - Gietrzwałd

XII 2023 – Gietrzwałd