20 marca 2024

Zapraszamy

na XXVIII Sympozjum Instytutu Pallottiego, które odbędzie się w Konstancinie-Jeziornie w dniach 20-21 kwietnia 2024. Tematem naszego Sympozjum będzie osoba i dzieło Błogosławionej Elżbiety Sanny. Ta charyzmatyczna kobieta była przez św. Wincentego Pallottiego nazywana obok kard. Lambruschiniego największym dobroczyńcą Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Jaki wpływ odegrała bł. Elżbieta Sanna na życie i świętość naszego Założyciela św. Wincentego Pallottiego? Jaki dziedzictwo Pątniczka Miłosierdzia pozostawiła Zjednoczeniu Apostolstwa Katolickiego? Czy ta niepełnosprawna analfabetka może być dla nas wzorem do naśladowania?

Na te i podobne pytania poszukamy odpowiedzi wraz z naszymi znakomitymi gośćmi, a wśród nich: o. prof. Szczepan Praśkiewicz OCD (relator w Dykasterii spraw Kanonizacyjnych) i ks. Adam Golec SAC (postulator generalny) z Rzymu, p. Gianfranco Casu z Sardynii, ks. Stanisław Stawicki SAC z Paryża i s. Monika Cecot SAC z Osny.

Nasze Sympozjum to okazja nie tylko do intelektualnej uczty, ale również do spotkania się i celebracji wspólnoty Zjednoczenia. W sobotni wieczór będziemy mogli zakosztować sardyńskiej kultury. Zaplanowaliśmy bowiem koncert pieśni sardyńskich w wykonaniu mieszkańców rodzinnej wioski bł. Elżbiety – z Codrongianos.

To ważne wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć!

 

Zapraszamy!
Instytut Pallottiego
www.instytutpallottiego.pl

 

PS. Zapisy w recepcji Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie (zgłoszenia do 15 kwietnia 2024: 22 756 35 90 lub 732 732 171 albo mailem:recepcja@cam.pallotyni.pl)