12 maja 2024

Moi Mili! 🙂

Członkowie wspólnot pallotyńskich w Nagpur, w Indiach, poczuli pilną potrzebę rozpoczęcia innowacyjnego apostolatu społecznego, zwanego „Pallotti Bread” pod hasłem „Razem z głodnymi„. Zainspirowani apostolską gorliwością św. Wincentego Pallottiego, naszego Założyciela, odpowiadając na wezwanie Jezusa, aby nakarmić głodnych, przyodziać nagich, odwiedzać chorych i więźniów (Mt 25, 36-40), po prostu zaczęli działać.

„Za każdym razem, gdy wyruszaliśmy, aby rozdawać te produkty żywnościowe, mogliśmy doświadczyć radości na twarzach odbiorców, a my z kolei odczuwaliśmy „radość dawania”, o której zawsze mówiła św. Matka Teresa z Kalkuty.”

Jeśli jesteście ciekawi jak ta pallotyńska grupa zabrała się za działanie, jakim wyzwaniom musieli sprostać i czego jeszcze doświadczają na swojej drodze miłosierdzia, koniecznie poczytajcie najnowszy artykuł. Znajdziecie tam również sporo zdjęć z działalności apostolatu.

O miłosierdziu w praktyce, w dalekich Indiach i współczesnym świecie pisze dla nas Brat George Chemplamparambil SAC, Sekretarz misji z Prowincji Objawienia Pańskiego w Nagpur (Indie). Jego tekst zatytułowany „RADOŚĆ DAWANIA I DZIELENIA SIĘ Z NASZYMI BRAĆMI I SIOSTRAMI – Wartość solidarności w życiu Zjednoczenia” możecie poczytać tu: Być Apostołem dzisiaj (maj 2024).

A my tradycyjnie życzymy Wam przyjemnego czytania i owocnej refleksji, najlepiej w towarzystwie pysznej gorącej herbaty 🫖 ewentualnie kawy lub ziółek ☕.

 

AIDG ! ❤️
Redakcja