19 stycznia 2023

Jesteśmy tuż przed Uroczystością naszego Założyciela św. Wincentego Pallottiego. Składając Wam najlepsze życzenia z okazji patronalnego Święta przedstawiamy podsumowanie i zachętę do włączenia się w dzieło pomocy naszym siostrom i braciom na Ukrainie. Wiemy, że wiele osób ze Zjednoczenia stale składa jałmużnę na ten cel. Stąd pomyśleliśmy o zebraniu informacji jak duża jest już ta pomoc. Cieszymy się, że jest to nasz  dar, który na sposób duchowy możemy złożyć w dniu Uroczystości Świętego Wincentego Pallottiego. Wiemy wszyscy jak bardzo konkretny w pomaganiu był nasz Założyciel.  

                                                                                                                                                                                 s. Monika

 

Zbieramy fundusze na pomoc żołnierzom walczącym i rannym w Ukrainie!!!

Dzięki wsparciu członków i sympatyków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego z Polski, Włoch i Australii podjęliśmy następujące działania:

  1. Przez siostrę Pallotynkę mieszkającej w Gródku nawiązaliśmy kontakt z wolontariuszami  z gminy Suchy Las (k. Poznania), którzy organizują raz w miesiącu od początku wojny zbiórki i  konwoje humanitarne dla mieszkańców i żołnierzy dywizji  w obwodzie lwowskim, winnickim,  żytomierskim i kijowskim. W zbiórki te angażują się sąsiednie gminy, parafianie, osoby prywatne, firmy i my jako ZAK.
  1. Polscy i Ukraińscy wolontariusze oraz nasza siostra mają stały kontakt z mieszkańcami tych miast i z żołnierzami to oni informują nas co na dany moment jest potrzebne. Personalnie wskazują kto i gdzie potrzebuje największej pomocy.
  1. Choć nie wszyscy się znamy łączy nas apostolski i pallotyński duch wiary, nadziei i troski o innych, którzy szczególnie teraz potrzebują naszej pomocy. Jako ZAK uczestniczyliśmy w trzech ostatnich konwojach. Dzięki zaangażowaniu członków ZAK z całego świata dotychczas udało nam się:

Zakupić potrzebne rzeczy dla rannego żołnierza p. Jana, który z Żytomierza został przewieziony do Lwowa na operację usunięcia odłamka z płuc. Po operacji czeka na niego paczka od nas: 2 dresy, 4 komplety bielizny męskiej, 5 par skarpet, słodycze i buty.

Dla pozostałych żołnierzy walczących zakupiliśmy: 100 par bielizny osobistej oraz bardzo potrzebne i cenione przez walczących 200 szt. opasek uciskowych taktycznych.

Ponadto w grudniowym konwojem wyruszyły zakupione przez nas leki:

  • Flegamina – 100 opakowań
  • Paracetamol – 100 opakowań
  • Herbapect – 100 opakowań
  • MIG – 200 opakowań. Ponadto zakupiliśmy specjalne bandaże do ran postrzałowych (EMS powlekane koalianem). W transporcie tym wysłaliśmy 13 latarek czołówek oraz 6 lamp z zapasem 140 szt. baterii i 5 zestawów baterii typu AAA, każdy po 16 sztuk.

W listopadowym konwoju głównie dla  mieszkańców i osieroconych w wyniku wojny dzieci zebraliśmy: 7 worków ciepłych kurtek, 4 worki butów, rękawiczek i czapek, 4 worki butów zimowych dla dorosłych. Dla dzieci zebrano 8 worków ciepłych ubrań i butów. Dla młodzieży 6 worków ciepłej odzieży. Zebrano i zapakowano koce, śpiwory i kołdry. Łącznie 45 worków .

Ponadto zakupiliśmy nowe z przeznaczeniem dla żołnierzy ubrania: 20 śpiworów, 10 kompletów bielizny termoaktywnej (podkoszulki, kalesony, skarpety) oraz 10 ciepłych czapek, 10 kominiarek, 10 par ciepłych wojskowych rękawic.

Pragniemy wszystkim, którzy włączyli się finansowo, organizacyjnie i  modlitwie w to dzieło bardzo serdecznie podziękować i prosimy Was o dalszą współpracę, pamięć i zaangażowanie. Jeśli możecie wpłacajcie pieniądze tu liczy się każda złotówka.

RADA KRK ZAK