26 lutego 2024

Drodzy Utalentowani💐

Nasza strona powoli się zmienia i rozwija. Jednym z jej aspektów jest stworzenie przestrzeni do zaangażowania. Innymi słowy pokazania otwartych drzwi w różnych projektach i zespołach jakie działają lub zamierzają działać w Zjednoczeniu. Drzwi, które zachęcają i wołają „Wpadnij do nas i działajmy razem!”.

Mamy różne dary, talenty, charyzmaty. Każdy jest nimi bogato obdarowany, co do tego nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Nikt nie jest tak hojny, jak sam kochający Bóg. Nikt nie jest również tak zaskakujący jak On. Założymy się z Wami, że ponad połowy swoich talentów jeszcze nie odkryliście! A czas płynie!

Są czasem głęboko ukryte pragnienia, marzenia – takie wiecie, dziwne, nie wiadomo skąd. Może właśnie z Góry? Zastanawialiście się nad tym? (no to sru na adoracje!) A jeśli są z Góry, to są po coś. Bóg nie obdarza marzeniami i talentami po to, by je zakopać. Są po to, by je realizować, pomnażać i dzięki temu samemu wzrastać i czynić świat lepszym.

I to jest właśnie jeden z punktów wyjścia dla przestrzeni, którą chcemy tworzyć. Takiej przestrzeni, w której każdy w Zjednoczeniu mógłby znaleźć dla siebie możliwość do pomnażania i dzielenia się tymi darami poprzez zaangażowanie w mniejsze lub większe akcje, projekty, zespoły. Na czas stały lub tymczasowy. Na spróbowanie czegoś nowego lub wsparcie innych w czymś, w czym czuje się jak ryba w wodzie. A przez to zaangażowanie, w apostolstwie rozwijać swoje talenty i ubogacać świat.

To jest jeden aspekt naszego zjednoczeniowego zaangażowania. O drugim napiszemy następnym razem 😉.

Przytulamy Was bardzo ciepło 🤗i życzymy wspaniałego dnia ☀️.

 

AIDG! ❤️
Redakcja

PS. Zadanie na ten tydzień: zaangażuj się w wiosenny spacer.