10 maja 2024

Pogłębione refleksje nad tematem XXVIII Sympozjum
o Bł. Elżbiecie Sannie

 

Dla naszej wspólnoty ZAK „Baranka Bożego” temat kolejnego Sympozjum był podsumowaniem gościny Błogosławionej w naszym Domu Hospicyjnym ks. E.Dutkiewicza w Gdańsku, w naszych sercach i sercach wspólnoty hospicyjnej.

Przedstawiamy parę myśli na wzór kolażu S. Moniki Cecot SAC , które kłębiły się w naszych umysłach.

Ta pątniczka miłosierdzia Rzymu, jej historia życia niezrozumiała a jednocześnie po kobiecemu intrygująca i bliska nam, budząca sprzeczne uczucia, po konferencjach wspaniałych prelegentów, którzy przedstawiali postać Błogosławionej w różnych aspektach, sprawiło, że z niezrozumianej stała się nam bliska, wzruszająca i godna naśladowania. Pomimo tylu cierpień i trudów potrafiła wzbudzić w sobie radość, którą dawała jej ufność w Boga i Jego Miłosierdzie.

To wzór do naśladowania, Bóg pokazuje nam na wzór Błogosławionej, że niepowodzenia i trudy życiowe można przemienić w coś dobrego, torując sobie drogę do zbawienia.

Świętość Pierwszej Damy ZAK jest tajemnicą a jednocześnie radością, która wzrusza i jest inspiracją dla nas.

Poruszające są słowa pieśni śpiewanej na wejściu podczas Eucharystii rozpoczynającej Sympozjum, w których to przedstawiona jest fizyczność i duchowość Maryjna oraz mądrość Boża bł. Elżbiety Sanny.

Bł. Elżbieto Sanno módl się za nami.

Ciekawi jesteśmy opinii innych członków ZAK na temat osoby bł. Elżbiety Sanny, która do tej pory niewątpliwie budziła w nas wszystkich mieszane uczucia.

 

Pozdrawiamy całą Rodzinę Pallotyńską❤️

Wspólnota Baranka Bożego
🐏🐏🐏 z Gdańska 🐏🐏🐏

 


PS. Zapis audiowizualny referatów podczas XXVIII Sympozjum Instytutu Pallottiego dostępny jest na stronie Instytutu Pallottiego: