26 czerwca 2024

Drodzy ZAKowicze! 😇

Czerwiec nieuchronnie przywołuje zapach wakacji i choć dla wielu z nas to czas planowania urlopów, nie dla zespołu organizującego IV Kongres Generalny Zjednoczenia, który odbędzie się w Rzymie już za nieco ponad miesiąc. Jest to dla nas bardzo intensywny czas dopracowywania szczegółów, koordynacji prac tak wielu osób, które w różnej formie będą w kongres zaangażowane, a jest ich prawie 40! Tak, właśnie takiej grupy potrzeba, aby uczestnicy mogli poczuć się dobrze.

Jako polska drużyna ZAK możemy być dumni, że od samego początku Kongres był dla nas ważny i tak wiele osób właśnie z Polski zaoferowało swoje wsparcie. Pewnie zastanawiacie się jak to? Kto się angażuje? Ktoś więcej niż Przewodniczący? Dokładnie tak. Spieszę zatem, aby przedstawić Wam tych, którzy w tym Zjednoczeniowym spektaklu skrzętnie ustawiają scenografię i oświetlenie:

1. S. Monika Jagiełło SAC – nie tylko wspiera proces tłumaczeń, ale podejmie się roli moderatora jednej z grup językowych,
2. Marek Kalka – nasz drogi Ekonom Generalny, który dba o to, aby pomysły znalazły pokrycie w środkach,
3. Mateusz Miernik – niepozorny człowiek, który zna się jak nikt na identyfikacji graficznej. To On jest autorem logo i przygotuje pakiet uczestnika.

Nie możemy zapominać również o Ś.P. Janie Michaliku autorze i żyjącym wykonawcy Panu Tadeuszu Kostoniu ze wspólnoty z Bielska-Białej. To właśnie dzięki Nim również z Polski popłynęła propozycja hymnu kongresowego. Choć propozycja hymnem nie została to z radością zostanie wykorzystana jako pieśń podczas spotkania. To niezwykła cegiełka, która pozwoli nam nieco odświeżyć nasze pallotyńskie pieśni. Zachęcamy do jej odsłuchania 🙂.

Wiecie, cieszę się, że wciąż w tak wielu naszych sercach bije pallotyński charyzmat, który z różnych stron świata tak bardzo nas ubogaca.

Michał Grzeca

 


🎵 Polska wersja ” Chodź za mną”:

🎵 Angielska wersja „Follow me”:

🎶 Nuty do pobrania: follow_me.pdf

 


👉 IV Kongres Generalny ZAK