22 stycznia 2021

Hymn tryumfu dźwięczy cudnie

Zabrzmi wnet zwycięski róg.

Północ, Zachód, Wschód , Południe

Skłoni się do Bożych Stóp”
Dzisiaj  ( 22 stycznia 2021 roku ) w Uroczystość Świętego Wincentego Pallottiego, Pokamedulski Klasztor w Wigrach  na Północno -Wschodnim krańcu  Polski,  również kłania się do Bożych Stóp i dziękuje Panu Bogu oraz  Maryi – Królowej Apostołów za całe Dzieło św. Wincentego Pallottiego.
Św. Wincenty Pallotti, od niedawna obecny jest w naszym Parafialnym Kościele p/w Niepokalanego Poczęcia  Najświętszej Maryi Panny w Klasztorze Wigierskim.
Po wprowadzeniu relikwii przez  Księdza Biskupa Adriana Galbasa SAC , w ostatnią niedzielę 17 stycznia, Święty Wincenty zadomowił się na Wigrach  niezwykle szybko i  już tutaj naprawdę skutecznie działa! AIDG! 
 Na dzisiejszej porannej Mszy świętej  Ksiądz Proboszcz Jacek Nogowski oraz Ksiądz Tomasz  Bondzio  sprawili nam ogromną radość i niespodziankę szczególnie uroczystym wspomnieniem Świętego Wincentego Pallottiego –  z wystawieniem Jego relikwii, piękną homilią nawiązującą do pallotyńskiego charyzmatu oraz odmówioną wspólnie Litanią do Świętego Wincentego.
„Święty Wincenty, dopomóż! Niech Maryja macierzyńską troską otoczy Twe Dzieło. Niechaj miłość Chrystusa nas przynagla, byśmy zawsze szli w Jego ślady”.Święty Wincenty Pallotti , tak owocnie i twórczo spędzający czas w podrzymskim Klasztorze Kamedułów, a obecny teraz  w naszym Wigierskim Klasztorze – czeka również tutaj na wszystkie swoje Duchowe Dzieci ze Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego  z Polski i ze świata i serdecznie zaprasza przez cały rok do wigierskiego 'Camaldoli’!
W jedności! Z modlitwą!
Joanna Majewska-Wichrań , Eliza Majewska
/ ze wspólnoty Sempre Piu z Konstancina, aktualnie w Wigrach /