30/06/2019

W dniach 29 i 30 czerwca br odbyły się rekolekcje dla członków i współpracowników ZAK z rejonu Podkarpacia. Spotkania modlitewno formacyjne mieliśmy w budynku dawnej szkoły podstawowej w Tułkowicach k. Strzyżowa, natomiast w kościele parafialnym w Dobrzechowej włączaliśmy się w Msze św. i nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez kilkadziesiąt lat rekolekcje dla członków wspólnot ZAK Królowej Apostołów z tego rejonu mieliśmy w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu k. Rzeszowa.

Przez wiele lat też miejscem naszych rekolekcji był budynek po szkole w Bonarówce, na terenie parafii Żyznów, który  staraniem animatora – Andrzeja Żybury został wyremontowany i przystosowany do przyjmowania grup rekolekcyjnych. Przez wiele lat z radością przyjeżdżaliśmy tu na rekolekcje w tym pięknym zakątku pod lasem. Przy drodze ustawiony został krzyż z obrazem Pana Jezusa Miłosiernego. Przed domem zbudowana została kapliczka Matki Bożej, w domu było oratorium z relikwiami bł. ks. Józefa Stanka. To wszystko stwarzało klimat religijny i przytulny, czuliśmy się jak u siebie w domu. Szkoda, że ten dom został przejęty i sprzedany na skutek formalnych układów z Ruchem SOS Obrony Życia, kierowanym przez ks. Ryszarda Halwę.    Jednak dzięki staraniom Anrzeja Żybury nie zostaliśmy bezdomni. Wielokrotnie nasze rekolekcje odbywały się w szkolnym internacie w Strzyżowie i częściowo w kaplicy Sióstr Serafitek.

Okazuje się, że Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego , to przede wszystkim ludzie, a nie domy. Jak chcą się spotykać, to miejsce znajdują; jeśli łączy ich wiara i przynagla Miłość Chrystusa. Podzieliłem się tymi informacjami, bo świadczą o  wyjątkowych sytuacjach w życiu członków ZAK na Podkarpaciu.

ks. Stanisław Rudziński SAC