24 grudnia 2023

Dobrze, że jesteś.

Kochana, Kochany,

dziś wigilia Bożego Narodzenia ❤️
Ostatnie godziny, zanim w końcu zaśpiewamy: „Bóg się rodzi!”.

Niech ten czas, ostatnich chwil oczekiwania oraz Świąt Bożego Narodzenia będzie dla Was pełen pokoju, spokoju i radości. Jeśli tylko będziecie uważni, dostrzeżecie cudowne rzeczy. Będziecie czuć ciepło w sercu płynące z samego Nieba. Zauważycie jak wiele piękna jest w świecie wokół Was. Dostrzeżecie radość, która krąży gdzieś często niezauważana między Niebem a Ziemią. I nie jeden gest życzliwość w tym czasie Was zaskoczy… Bądźcie na to wszystko gotowi! 😉 I nie omieszkajcie za to podziękować. Coś Was zaskoczy, coś zachwyci, coś rozczuli, coś będzie chciało Was zdenerwować, ale nie dajcie się! Nie warto. 😉 Nawet nie wiecie ile dobra Pan Bóg dla Was przygotował i jak bardzo Was tuli.

Wypatrujcie więc Gwiazdy Betlejemskiej. Wypatrujcie Aniołów głoszących dobrą nowinę. Czuwajcie, by zachować pokój i miłość w sercu.

I wreszcie, bądźcie tymi, którzy promieniują Bożym Narodzeniem. Bądźcie tymi, którzy są życzliwi, którzy mówią dobrze. Powiedzcie ludziom trochę więcej dobrych rzeczy niż dotychczas. Zapomnijcie o tym, że „coś jest oczywiste” albo że „ktoś przecież o tym wie”. A może nie wie? Może zapomniał? Może chciałby to znowu usłyszeć? Mówcie innym proste, dobre rzeczy 🙂 Może „nie wypada”? Zawsze wypada mówić drugiemu dobre rzeczy, o nim, o świecie. Podzielcie się z innymi, nie tylko opłatkiem. Podzielcie się miejscem, kawałkiem jedzenia, kubkiem herbaty. Waszym spokojem i radością. Podzielcie się czasem, uwagą. Podzielcie się przysługą jakąś, choćby najdrobniejszą. Podzielcie się Waszym spojrzeniem. Uśmiechnijcie się do kogoś. I do kogoś jeszcze, i jeszcze do kogoś… I do tego w lustrze też się uśmiechnijcie, bo Bóg kocha go niesamowicie. 😉

Wypatrujcie więc Stajenki. Szukajcie Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, a Oni dadzą Wam się znaleźć. Trwajcie całym sercem z Bogiem w jedności i przyjaźni.

 

Życzymy Wam doświadczenia tej Miłości, która wypełniała
i wypełnia wciąż na nowo Stajenkę Betlejemską.
Pięknych świąt Bożego Narodzenia!

AIDG!❤️
Redakcja

 

PS. Chcemy się podzielić z Wami przepiękną ikoną Bożego Narodzenia, czy wiecie jak wiele historii jest jest tu, za pomocą pędzla, opowiedziane?

Piękny opis oraz medytację nad tą ikoną znajdziecie na stronie: stegny.marianie

 


i drugie PS. wciąż są miejsca w zespole Redakcji tej strony, może chcesz dołączyć? 🙂