21 kwietnia 2024

Przyszedł czas pożegnania

Wspólnota ZAK „Baranka Bożego” przy hospicjum ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku żegna Relikwie bł. Elżbiety Sanny. Jej pobyt od 9 lutego do 17 kwietnia br. był dla nas – dla chorych, ich rodzin, pracowników i wolontariuszy wielkim błogosławieństwem i łaską.

Towarzyszyła nam w czasie pięknych uroczystości:
– Dzień Chorego
– Dzień wspomnienia bł. Elżbiety Sanny
– Czas Wielkiego Postu- Triduum, Święto Zmartwychwstania Pańskiego
– Święto Miłosierdzia Bożego

Adorując każdego dnia powierzaliśmy Jej nasze cierpienia, kłopoty i troski, prosząc o wstawiennictwo. Ona, która w życiu doświadczyła tyle cierpienia potrafiła je ofiarować Panu, oddając się bez pamięci chorym, ubogim i potrzebującym. Stała się podporą dla św. Wincentego Pallottiego, zostając Pierwszą Damą ZAK-u.

Przebywanie w obecności Błogosławionej, rozważania n/t Jej życia pozwoliło nam lepiej zrozumieć Jej świętość i z pokorą przyjąć nasze cierpienia. Utożsamiamy się z Błogosławioną, doświadczając własnego krzyża łatwiej jest na Jej wzór przyjąć go i ofiarować w słusznej intencji.

17 kwietnia br. na Mszy św. w kaplicy hospicyjnej pw.  Baranka Bożego uroczyście pożegnaliśmy Relikwie bł. Elżbiety Sanny, dziękując za Jej świętość, obecność i orędownictwo.

Bł. Elżbieto Sanno módl się za nami.

Wspólnota Baranka Bożego
Gdańsk