14 kwietnia 2024

Drodzy ZAKowicze!

Wiosna nadeszła pełną parą, za oknem coraz więcej słońca i zieleni, a  i  w Zjednoczeniu wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń jakim jest IV Kongres Generalny ZAK, który odbędzie się w dniach 25-31 lipca 2024 w Rzymie. Tak, właśnie w mieście, gdzie bije nie tylko serce Kościoła, ale i Zjednoczenia zgromadzą się przedstawiciele świata pallotyńskiego, aby po raz kolejny odnowić charyzmatyczne siły i doświadczyć różnorodności.

Przygotowania do Kongresu idą bardzo sprawnie. Mam tę przyjemność, że poprzez decyzję Rady Generalnej koordynuję prace zespołu powołanego do organizacji tego wydarzenia. Nasza wspólna droga zaczęła się półtora roku temu. Staraliśmy się, aby opracowywany program był owocem „synodalnej” drogi współpracy, która każe nam się wsłuchiwać w każdy głos. Dzięki temu udało się dojść do czegoś, co mamy nadzieję pozowali uczestnikom doświadczyć niezwykłego czasu.

W skład zespołu poza mną wchodzą przedstawiciele różnych stanów i powołań:

1. Helena Marquez Pimenta CSAC (Brazylia),
2. Alda Paes SAC (Indie),
3. Anna Maria Ciavotta (Włochy),
4. Rosita Cipolla (Włochy)
5. Eliton Pagnussato SAC (Brazylia),
6. Rory Hanly SAC (Irlandia)

Taki skład, choć bywa nie lada wyzwaniem, jest wspólnotą, która uczy mnie jak pięknie, że Bóg uczynił nas unikatowymi.

Jest to wydarzenie dla całego Zjednoczenia. Pamiętajmy zatem o modlitwie o dobre owoce tego czasu. Wyruszmy razem jak uczniowie do Emaus, aby na nowo spotkać Tego, Który Żyje.  Więcej o samym Kongresie możecie przeczytać tutaj: IV-Kongres-Generalny-ZAK.

 

Dobrego czasu wspólnej wędrówki za Zmartwychwstałym.

W imieniu zespołu organizacyjnego,
Michał Grzeca