29 maja 2024

Moi Drodzy!

Jak wiemy IV Kongres Generalny ZAK rozpocznie się już za niespełna 2 miesiące. Przygotowania znacznie przyspieszyły. Jakiś czas temu ogłoszony został konkurs na hymn kongresowy. Choć ilość nadesłanych propozycji nie była zbyt duża, to trzeba przyznać, że wszystkie zostały przygotowane bardzo profesjonalnie.

Cieszymy się bardzo, że również Polska aktywnie zaangażowała się w tą część kongresowych przygotować i nadesłała jedną propozycję. Podczas głosowania, w którym brała udział Rada Generalna, Zespół przygotowawczy i Przewodniczący Krajowych Rad zwyciężył hymn przygotowany przez wspólnotę z Kamerunu. Ta niezwykle żywiołowa i taneczna melodia w bardzo dobry sposób oddaje ducha kongresu i jego temat.

Wszystkie nadesłane propozycje zostaną wykorzystane jako pieśni w czasie trwania rzymskiego spotkania. Wspólnie z zespołem przygotowawczym uznaliśmy, że jest to realny wkład w budowanie naszej pallotyńskiej społeczności i nie możemy tego nie wykorzystać. Jesteście zapewne ciekawi jak brzmi nowo wybrany hymn? Jeśli tak posłuchajcie 🙂.

 

W imieniu zespołu organizacyjnego,
Michał Grzeca